Doğru Ağız ve Diş Bakımı Diş Hassasiyetini Önlüyor

Bir insanın en temel ve önemli kısımlarından biride ağzıdır. Ağız ve dişler birçok sıkıntıya karşı tedbirlerle yaşatılmalıdır. Bakım sadece güzellik amaçlı yapılan bir şey değildir. Sağlığımızı korumak içinde bakım yapmamız gerekiyor. Diş ve ağız bakımı yapılmadığı müddetçe şiddetli ağrılar, diş kaybı gibi kötü durumlar yaşanabilir.

diş koruması
diş koruması

Düzgün Fırçalayın

Günümüzde insanlar arasında en çok yaşanan diş problemlerinden biride diş hassasiyetidir. Diş hassasiyeti, diş fırçalarken ya da sıcak, soğuk, tatlı ve ekşi yiyecekler tüketirken başlayan ağrılardır. Bunun en büyük tedbiri dişleri doğru bir şekilde fırçalamak olacaktır. Hatalı diş fırçalama eylemi sizi diş hassasiyetine iter ve çekilmez acılarla sizi baş başa bırakır.

 diş kontrolü
diş kontrolü

Eğer sizin de başınızda böyle bir problem varsa yumuşak kıllı bir diş fırçasıyla günde 3 defa dişlerinizi fırçalayın. Fırçalama esnasında diş etlerinize değmemeye özen gösterin. Ağız ve diş sağlığınız çok önemlidir. Dişlerinizi yoracak şeyler yemeyin. Dişlerinizi her gün düzenli olarak fırçalayın ve hata yapmamaya özen gösterin.