Doğal Saç Bakım Maskeleri

Kuaförlerde yaptırılan bakım işlemleri çoğu zaman sonrasında daha fazla yıpranmalara yol açar ve maliyetlidir. Bunun yerine evde kendimiz doğal işlemlerle saçlarımızı yıpranmalara karşı koruyabiliriz. Doğal ürünlerin hiçbiri saçlarımıza ve cildimize zarar vermez bunu unutmamalıyız. İşte saç özelliklerine 3 farklı doğal bakım maskesi:

saç bakımı
saç bakımı

Yumuşatıcı Saç Maskesi:

1/3 bardak zeytinyağı, 3 kaşık bal, 1 yemek kaşığı lavanta yağı. Küçük bir kabın içine bal zeytinyağı ve lavanta yağını karıştırın. Saçlarınızın diplerine gelmeyecek şekilde sürün. 20 dakika bekletin. 20 dakika sonra saçlarınızı ılık suyla durulayın. Uygulamadan hemen sonra bile saçlarınızda yumuşaklığı hissedeceksiniz.

Saç Uzatan Bakım Maskesi:

Yarım su bardağı zeytinyağı, 1 tutam biberiye, 2 tutam adaçayı, 3 diş sarımsak. Zeytinyağını ağzı kapalı bir kaba koyun üzerine sarımsak biberiye ve adaçayını ekleyin. Kabın ağzını kapatın. 5 Gün kadar bekletin sonrasında saçlarınıza sürün 20-30 dakika bekletin ve ılık suyla durulayın. Haftada bir mutlaka uygulayın. Saçlarınızın sağlıklı ve çabuk uzadığını fark edeceksiniz.

saç maskesi
saç maskesi

Yıpranmış ve Kolay Kırılan Saçlara Özel Bakım Maskesi:

Hindistan ceviziçi yağı, badem yağı, misket limonu suyu. Bir büyük limon suyunu, 2 yemek kaşığı badem ve 2 yemek kaşığı Hindistan cevizi yağını bir kaba karıştırın. Saçlarınızın diplerinden ucuna kadar uygulayın 20-30 dakika bekletin ılık suyla durulayın. Haftada 1 kez tekrarlayın. Saçlarınızın kırıklardan arındığını, onarıldığını ve yeni kırıklar oluşmadığını fark edeceksiniz.