Dekorasyon Yenileme Önerileri

Ev sahibi hakkında bilgi sahibi olmamızı sağlayan dekorasyon, bu anlamda oldukça önemlidir. Bunun yanı sıra zevkinize ve ihtiyaçlarınıza özel olarak döşenmiş ve dekorasyonu tamamlanmış olan mekân daha iyi hissetmenizi de sağlar.  Dekore edilmiş olan evinizde bazı yenilemeler yaparak istediğiniz stille dönüştürmenin yanı sıra ihtiyacınıza uygun olan tasarımları yapmanız da mümkün.

dekorasyon önerileri
dekorasyon önerileri

Eviniz de baharın notalarını barındıra country ya da geçmişin nostaljik esintisine sahip retro veya arzu ettiğiniz başka bir stille dönüştürmek zor diye düşünebilirsiniz. Klasik dekorasyon stiline sahip olan bir mekân içinde iseniz ve özellikle bu stilli beğenmiyorsanız oldukça sıkıcı olarak düşünebilirsiniz. Aynı şekilde retro ya da modern dekorasyondan hoşlanan kişi için country dekorasyonu da basit ya da sıkıcı gelebilir. Fakat birkaç dokunuş ile aradığınız dönüşümü yakalamanız mümkün.

renkli dekor
renkli dekor

Klasik Dekorasyondan Country Stiline Dönüşüm

Klasik ve ahşap oymalı koyu bir koltuk takımına sahipseniz ve bunu country dekorasyona uygulamak istiyorsanız birkaç küçük adım ile yapabilirsiniz. Oyma bölümlerinde yer alan koyu tonu zımparalayarak üstüne beyaz boya ve cila sürmenin yanı sıra country desenini barındıran koltuk kumaşı satın alarak koltukların dönüşümünü yaşamanız mümkün. Koyu tonlu mobilyalarınıza da bu uygulamayı yapabilirsiniz. Aksesuarlar, duvar kâğıdı uygulaması, yastıklar, minderler, mumlar, fenerler, perde kumaş değişimi ve buna benzer küçük ama etkili dokunuşlar ile değişimi kısa sürede yakalayabilirsiniz.