Horlamaya Bulunan Çare Çene Kayışı!

Ortopedik yastıklar, burun bantları, yatmadan önce içilen bitki çayları vb şeyleri denediniz ama hala horluyor musunuz? Uyku tıbbı alanında geliştirilen bir maske çözüm ortağınız olabilir.

Horlama Basit Bir Sorun Değil…

Birçok kişi için horlama ciddi bir sağlık sorunu ve kronik yorgunluk, yüksek tansiyon, kilo alma gibi riskler taşıyabiliyor. Hatta horlama ile ilgili problemler; asit reflüsü, sık yapılan gece idrarı, hafıza kaybı, inme, depresyon, diyabet ve kalp krizi olarak sonuçlanabiliyor.

horlamak
horlamak

Horlamanın büyük bir problem olduğunu ve her türlü sağlık problemine yol açan bir gösterge olduğunu ve de önlem alınması gerektiğini belirten tıp insanları “çene kayışı” olarak bilinen MySnoringSolution ürününü geliştirdi. Gelişmiş tıbbi düşünceyle birleştirilen basit mekanizmanın sonuçları ise oldukça etkileyici. Solunum yolunu engelleyen alt çene ve dili destekleyerek çalışan çene kayışı horlama ve uyku apnesinin en yaygın nedenini çözüyor.

Horlamayı Kesen Çene Kayışı

Görüntü olarak bir uyku gözlüğü kadar sevimli değil hatta biraz garip, ancak daha öncelerde üretilmiş olan CPAP makinesinden çok daha konforlu olduğu söylenebilir. Hafif materyallerden tasarlanmış rahat çene kayışı, nefes yolunu açık ve sınırsız tutarak, alt çeneyi yavaşça destekliyor ve horlamayı engelliyor. Fakat hareketinizi cendereye almıyor, hatta konuşabiliyor veya bir şey içebiliyorsunuz.

horlamaya karşı önlem
horlamaya karşı önlem

Bugüne kadar deneyen birçok insan halinden memnun, dahası horlama muzdaripi eşler daha çok memnun ve hayat kalitelerinin arttığını belirtiyorlar. Kesinlikle denemeye değer…