Diyet Yaparken Bu Besinleri Birlikte Tüketin

Diyet sırasında bazı besinlerin birlikte yenilmesi metabolizmanın da daha hızlı çalışmasına yardımcı olur. Bazı besinler ise daha hızlı kilo almanıza neden olur. Diyet sırasında hangi besinleri birlikte tüketeceğinizi iyi şekilde anlarsanız daha hızlı ve kalıcı kilo verirsiniz.

diyette beslenme
diyette beslenme

Diyet Yaparken Birlikte Tüketilecek Besinler Hangileridir

Bitter çikolata diyet sırasında bir miktar önerilir. Bitter yediğiniz zaman yanında bir miktar yeşil elma yerseniz çikolatanın daha çabuk hazmedilmesini sağlarsınız. Sabahları yulaf ezmesi yediğiniz zaman yanında mutlaka portakal suyu tüketin. İkisi birlikte vücuttan daha hızlı şekilde atıkların atılmasına yardımcı olur.

Domates ve zeytinyağı birlikte alınmalı. Kalp ve damar hastalıklarından da sizleri korur. Metabolizmanızı hızlandıran yeşil çay içerken ise içine limon dilimleri atmayı ihmal etmeyin. Özellikle diyet sırasında sebze ve salata tüketilmesi önerilir. Sebze ve salatanın yanında mutlaka yoğurt tüketmelisiniz. Sindirimi daha hızlı olur. Kırmızı et tükettiğiniz zaman yanında domates yemeye özen gösterin.

nasıl diyet yapılır
nasıl diyet yapılır

Maydanoz C vitamini açısından zengindir. Salata yaparken bol miktarda kullanabilirsiniz. Tek başına yediğiniz zaman ise içine yarım limon suyu katmayı ihmal etmeyin. Bunun yanı sıra karbonhidrat ile proteini ise aynı anda tüketmeyin. Pilav yediliğiniz zaman yanında salata olmalı, yoğurt ise alınmamalı. Tatlı yerken özellikle şerbetli tatlı sonrası bir su bardağı süt içebilirsiniz. Süt ile tatlının ağırlığı da kaybolur.