Fazla Kuru Cilt İçin Bazı Çözüm Önerileri

Bazı kişilerin cildi normalden daha fazla kurudur. Bu durum kişiyi baya bir zor durumalara sokabilir. Ciltte gerilme hissi ve pul pul dökülme gibi durumlara sebebiyet veren bu sorun nasıl çözümlenebilir? Fazla kuru cildi olan kişiler nasıl önlemler almalıdır? İşte bu yazıda siz değerli okuyucular için kuru cildt için bazı çözüm öneriler verdik.

cilt bakımı
cilt bakımı

Kuru Ciltten Nasıl Korunuruz?

Çatlaklara ve kaşıntı gibi durumlara da sebebiyet veren bu kuruluktan biraz olsun kurtulabilmeniz mümkün. Nemlendiriciler bile işe yaramıyorsa bu önerileri dikkate alın. Soğuk kış günlerindeyiz. Elerinize mutlaka eldiven takın. Çatlamasına engel olun. Duşta çok fazla kalmayın. Hemen sonra mutlaka nemlendirici krem kullanın. Sabunlarınızda yağlı olanları tercih edin. Yağ ve gliserini yüksek sabunlar sizlere tavsiyemizdir.

kuru cilt
kuru cilt

Kuru cildi olanlar deterjan, aseton gibi kimyasallardan kaçınmalıdır.  Çok fazla dar kıyafetler giymemelisiniz. Bu deride sürtünme yaratır ve hassasiyete sebep olur.  Bulunduğunuz ortamda eğer klima varsa ortamda nem de düşer. Bu nedenle odanın nem oranına dikkat edin. Bol bol su için.