Diş Beyazlatmak

Ağız bakımı, insanların dikkat etmesi ve özen göstermesi gereken bir durumdur. Yalnızca diş fırçalamak yetmez. Bunun yanında kullanılan diş ipi, diş beyazlığı için uygulanan işlemler, ağız içi bakımı veya tüketilen besinler de oldukça önemlidir. Her insan gülümsediğinde dişlerinin beyaz görünmesini ve sağlıklı olmasını ister. Bu nedenle kişilerin evlerinde uygulayabilecekleri farklı yöntemler mevcuttur.

beyaz dişler
beyaz dişler

Diş Beyazlatmanın Yolları

İnsanların evlerinde diş beyazlatma yöntemi olarak sıklıkla kullandığı seçeneklerin başında oksijenli su ve karbonat gelir. Her iki madde de macun kıvamına gelene kadar karıştırılır ve diş fırçası yardımıyla dişlere sürülür. Ancak bu karışımı 3-5 gün üst üste kullanıldıktan sonra tekrar kullanmak için 6 ay kadar beklenilmesi gerekir.

diş
diş

Çünkü dişlerin zarar görmesi muhtemeldir. Ayrıca seyreltilmiş elma sirkesi, dişler için oldukça başarılı sonuçlar doğurur. Su ve sirke karışımı, gargara olarak uygulanabilir. Muz kabuğunun iç kısmı, birçok elementi barındırır. Bu nedenle diş minesine fayda sağlar ve beyazlatma açısından da önemlidir.

 

Son olarak diş beyazlığına fayda sağlayan çilek macunudur. 2 adet çilek ezilip karbonat ile karıştırılır ve bu karışımla dişler 3-5 dakika boyunca fırçalanır. Bu işlemin her gün uygulanmaması önerilir. Ayrıca ev yapımı bu tarifleri, doktora danışmadan uygulamak olumsuz sonuçlar doğurabilir.