Cilt Güzelliği İçin Bazı Doğal Bakım Önerileri

Özellikle de kış aylarında soğuk hava gibi olumsuz etkenler cildin daha çabuk yıpranmasına kirlenmesine sebep oluyor. Bu gibi durumları engelleyebilmek için kendinizce evde bulabileceğiniz basit malzemelerle bakım uygulamaları yapabilirsiniz. İşte bu yazımızda siz değerli okuyucularımız için cildinizi kışın kötü etkilerinden koruyabileceğiniz bazı doğal öneriler verdik, okuyup sizde yararlanın.

cilt bakımı
cilt bakımı

Cildinizi Doğal Yöntemlerle Koruyun

Özellikle de kış aylarında cildinizi her zamankinden daha çok korumanız gerekir. Ayrıca beslenme düzeninize de cildinizi daha güzel ve parlak olması için dikkat etmeniz şarttır. Mesela beslenme alışkanlığınız da balık, sebze ve su gibi besinlerin ağırlıklı olması gerekir. Günde en az 2 litre su içmeniz şarttır. E ve C vitamini açısından bol olan meyve ve sebze tüketmeniz gerekir. Ancak bu şekilde cildi dış etkenlere karşı kendinizi bulabilirsiniz.

cilt bakımını faydaları
cilt bakımını faydaları

Cilt bakımınız için uygulayabileceğiniz ilk doğal önerimiz sirke ile yapılan bir güzellik kürü olacak. Sirke hepimizin bildiği gibi bakım ürünlerinde en çok tercih edilen ürünlerden bir tanesi. Çünkü cildi ölü hücrelerden arındıran bir etkiye sahiptir. Özellikle kışın soğuğunda cildiniz yıprandığını da sirke ile tonik uygulaması yaparsanız esneklik ve yumuşaklık kazandırabilirsiniz. Bunun için yedi damla kadar sirkeyi yarım çay bardağı badem yağı ile karıştırın. Akşamları her gece yatmadan önce bir ay boyunca cildinize sürün