Dekorasyon Nedir?

Dekorasyon evlerin daha fazlı görünmesini ve iç dinamizm ile uyum sağlaması amacıyla yapılan uygulamalardır. Zevkinize uymayan her türlü dekorasyon sizi sıkıntıya düşürebilir. Bu sebep ile dekorasyonda kendi zevkiniz yansıtmanız önemlidir.

açık renk dekorasyon
açık renk dekorasyon

Dekorasyon Çeşitleri Nelerdir?

Dekorasyon çeşitleri arasında son dönem de en çok dikkati çeken country tarzı dekorasyondur. Bir çok markanın da bu tarz mobilyalar üretmeye başlaması bu tarzın trend oluşundan kaynaklanıyor. Daha sıcak ve samimi ortam yaratan country de çiçek desenleri, doğallığı çağrıştıran aksesuarlar, ahşaplar ve açık renkler kullanılır.

dekorasyon
dekorasyon

Klasik tarz dekorasyon kendini oymalı ağır mobilyalar, büyük avizeler, koyu tonlarının kullanılması ile uyumlu aksesuar kullanımı ile gösterir.

İskandinav tarzı dekorasyon da beyazın hâkimiyeti vardır. Aksesuarlar ile renklendirilen alan da halılar tüylü ya da post modelleri tercih edilir. İskandinav ‘ın soğuk esintisinin sıcaklaşmasını sağlayan bu iç dekorasyonda sadelik ve modernlik bulunur.

renk uyumu
renk uyumu

Modern tarz dekorasyonda aksesuarların kullanım sıklığı daha azdır. Sadeliğin esas vurgu olarak kullanıldığı modern tarz da genellikle tek renkler tercih edilir.