Çocukluk Çağında Danışmanlık Hizmeti Almanın Önemi

Pedagoji kelimesinin Türkiye’de sıkça telaffuz edilmiyor olması, bu bilimin insanın en güzel çağı olan çocukluğuna yeterli derecede önem verilmemesi olarak geri dönüyor. Oysa sağlıklı bir çocukluk, sağlıklı bir yetişkin olmak, toplum olarak refah seviyesinin düzelmesi, toplumun daha düzenli bir yapıya sahip olması için en önemli süreç. Oysa ülkemizde çocukluk hep teğet geçilen bir durum olarak insanların karşısına çıkıyor.

Danışan Aile Olma Bilinci

Çocuk danışmanlığı gibi konularda hizmet eden kişi ve kurumlara gerekli özenin gösterilmesi, buralara danışmak, çözüm için istekli olmak çocuklara dolayısı ile topluma yapılacak büyük bir iyilik. Çoğu problem çocukluk çağından yetişkinliğe giden yolda alınan yaraların onarılmaması kişinin çevresi tarafından anlaşılamaması, güven ve şefkat ihtiyacının giderilmemiş olması sonucu oluşuyor.

çocuk danışmanlığı
çocuk danışmanlığı

Çocuk kendinden habersiz, görmezden gelinen sorunlarına çözüm bulamıyor. Çaresiz kalışı, dünyaya ve düzene alışma çabası ileride ortaya çıkacak sorunlara zemin hazırlıyor. Doğru yerden alınan danışmalık hizmeti ile çocuğun kendini bulması, hayata adapte olması sağlanabilir. Profesyonel desteği ile ailelerin yüzünü güldürmeye devam eden, Pakua Psikoloji ve Gelişim Akademisi danışmanlık hizmetinin alınabileceği en doğru adres olarak bu alanda çalışmalarına devam ediyor.