Çocuklarınızı Hata Yapma Korkusuyla Büyütmeyin

Çocuk bir evliliğin en nadide eseridir. O evliliğin meyvesi ve sizin geleceğinizin simgesidir. Her anne baba çocuğunu en iyi şekilde yetiştirmek ve hayata en güzel şekilde sürmek ister. Fakat bunu yaparken de dikkatli olmalıdır. Çocuklarınızı yetiştirirken bir şeylere dikkat edin. Her şeyden önce onların çocuk olduğunu unutmayın.

Mükemmeliyetçiliğinizin Eseri Çocuğunuz Olmasın

Mükemmeliyetçi bir aile olabilirsiniz. Çocuğunuzun da ileride çok iyi yerlere gelmesini hedefleyebilirsiniz ama yetiştirme konusunda dikkatli olun. Sırf onu da mükemmeliyetçi yapacağım diye korkularla büyütmeyin. Birçok aile mükemmeliyetçi yönünden dolayı çocuğuna hata yapmamayı öğretiyor. Ve bu da çocukta zamanla zaafa yol açıyor. Çocuğunuz hata yapmaktan korkar hale geliyor.

Çocuklarınızı Hata Yapma Korkusuyla Büyütmeyin
Çocuklarınızı Hata Yapma Korkusuyla Büyütmeyin

Eğer böyle yetiştirirseniz her zaman hata yapmaktan korkar. Ve bu da onu rahat bırakmaz. Yaşam içerisinde kendini bir türlü rahat hissedemez, kendine güvenemez. Hırslanayım derken ya hata yaparsam muhabbeti başlar. Bunu yapmayın. Her insan hata yapabilir. Düşe kalka bulacaktır doğruyu. Mükemmeliyetçi olmak marifet değildir. İyi ve doğru olsun kafidir.