Oyun Bağımlıları Tehlike Altında

Teknolojinin gelişmesi ile birlikte piyasaya çıkan birçok farklı ürünü satın almak artık çok daha kolay. Hemen hepimizin evinde yer alan bilgisayarlar buna en güzel örnek. İşleri kolaylaştırmak için alınan bilgisayarlar aynı zamanda da sıkı bir eğlence ve oyun aracı. Bunun yanı sıra oyun için üretilen ve tasarlanan oyun konsolları, oyun kutuları ise daha profesyonelini tutkunlarına sunuyor.

Oyun Bağımlıları Tehlike Altında
Oyun Bağımlıları Tehlike Altında

Birbirinden farklı oyunlar kişisel zevklere göre değişiyor. Ancak ortada oldukça önemli bir sorun var. Oyun tutkunu olan kişiler bu eğlencenin başında gün içerisinde çok fazla zaman harcayabiliyor. En tehlikeli risk gurubu ise çocuklar.12 saate varan oyun seansları sağlığı tehlikeye attığı gibi aynı zamanda da sosyal hayattan uzaklaştırıyor.

Uzmanlar Dikkat Çekiyor

Özellikle ebeveynlere yapılan uyarılarda çocukların bilgisayar ve oyun salonlarında çok fazla durmaması öneriliyor. Dikkat eksikliği, algı bozukluğu, zekâ geriliği ve daha birçok noktada ortaya çıkan sorunlara karşın alınabilecek önlemler ailede başlıyor. Her şey yeterli kadar olmalı ve oyundan daha çok kitap, sinema, tiyatro gibi aktivitelere yönelmek daha doğru bir hareket olacaktır.