Kıskançlık Bayanlarda da Takıntı Haline Gelebiliyor

Kıskançlık bayanlarda da takıntı haline gelip rahatsız edici ve mantık dışı boyutlara ulaşabiliyor. Bu durum ilişkide ciddi problemlere neden oluyor. Aşırı kıskançlığı kadının erkeğe güvenini de sarsıyor ve bundan dolayı ortaya çıkan kontrol dürtüsü erkeği soğutuyor.

Yersiz Kıskançlıktan Kurtulmanın Yolları

Kıskançlıktan kurtulmak için öncelikle bunun sebebini bulmalısınız. Sevgiliniz size yalan söylemiyorsa, geçerli herhangi bir kanıt ortada yoksa kıskançlığın yersiz olduğunu kabul etmelisiniz. Sevgiliniz dışarıda ve sizden ayrı zaman geçirdiğinde hayalinizde kıskançlık senaryoları kuruyorsanız bundan vazgeçin.

kıskançlık nasıl azaltılır
kıskançlık nasıl azaltılır

Sürekli sizden daha güzel ve çekici bir bayanla birlikte olduğunu düşünürseniz  kendi huzurunuzu kaçıracağınız gibi ilişkinizi de kötüye sürüklemiş olursunuz. Gerçekçi olun ve pozitif düşünmeye çalışın. Kıskançlık çoğu zaman öz güven eksikliğinden kaynaklanıyor. Dış görünüşünüzü beğenmeyerek, kendinizi eleştirerek ve onun için yeterince iyi olmadığınızı düşünerek farkında olmadan kendinizi  kıskançlığa sürüklersiniz.

kıskançlık
kıskançlık

Bunun yanı sıra kendinizi başkaları ile kıyaslamaktan vazgeçin. O sizi olduğunuz gibi sevdi ve kabul etti. Kaybetme korkusunu yenmenin bir yolu da buna hazırlıklı olmaktır. Ayrıldığınızda dünya sizin başınıza yıkılmayacak ve hayat devam edecek. Bu şekilde düşünmeye çalışın.