Çocuk Odaları için Ranza Nasıl Seçilir?

Yatakhaneli okullarda da sık sık tercih edilmekte olan ranzalar, birden fazla çocuklu ailelerin de sık sık tercih ettiği mobilyalar arasında yer alıyor. Pek çok çocuklu ailenin tercih etmeye devam ettiği ranzalar, ek yaşam alanları elde edebilmek açısından da ideal mobilyalardır.

Ranzalar, işlevsel özelliklere sahip oldukları gibi aynı zamanda rahat bir kullanım imkanı da sağlarlar. Estetik bir görünüme sahip olan ranzalar, aileler tarafından yerden tasarruf edilebilmesi için tercih edilir. Daha fazla hareket imkanı sağlayan ranzaları dikey ya da yatay olarak yer kazanabilmek için tercih edebilirsiniz.

ranza
ranza

Ranzaların üst kısımları da kullanılacağı için ranzanın esnek malzemelerden inşa edilmiş olması son derece önemlidir. Ayrıca merdivenli ranzaların merdiven kısımlarının da esnek yapıda olması ve dayanıklı olması çocuklarınızın güvenliği açısından da önemlidir.

Dekorasyon Stilinize Uygun Modeller

Ranza seçimlerinizi yaparken çocuk odasının dekorasyon stiline uygun olan modellere göz atmanız size büyük katkı sağlar. Ranzaların aşırı sayıdaki vidalar ile birbirine tutturulmuş olan modellerini tercih etmemelisiniz. Bu modeller çocukların güvenliğini tehlikeye atarken aynı zamanda kısa bir kullanım ömrü sunar.

ranzalı genç odası
ranzalı genç odası

Ranza satın almadan önce çocuk odasındaki ranzanın yerleştirileceği alanı da ölçmeniz gerekiyor. Yer sıkıntısı yaşamamak için önceden ranzanın koyulacağı yerin boyutlarını bilmenizde fayda olacaktır. Böylelikle ranza satın aldıktan sonra sürpriz sonuçların ortaya çıkmasından kurtulmuş olursunuz.