Cilt Bakımına Hangi Yaşlarda Başlanmalı?

Cilt bakımına küçük yaşlardan itibaren dikkat edilmeli. Sağlıklı ve genç görünmek için özellikle 20’li yaşlardan itibaren cildinize bakmalısınız. Cildin belirli bakım aşamaları bulunur. Genç yaşlardan itibaren bu alışkanlığı kazanırsanız cildiniz ileri yaşlarda daha genç görünür. 20’li yaşlardan itibaren cildinizi sabah ve akşam temizlemelisiniz. Sabun kullanmadan hassas ciltler için özel üretilmiş yüz jelleri kullanmaya özen gösterin.

cilt bakımı
cilt bakımı

20’li Yaşlarda Cilt Bakımı Nasıl Yapılır?

Gözeneklerinizin tıkanmaması için fazla fondöten kullanmayın. Fondöten kullanıyorsanız mutlaka temizleyin ve öyle yatın. Cildinizin tipini mutlaka öğrenin ve doğru kremler sürün. Ayda bir kez cilt bakımı yapmayı ihmal etmeyin. Cildiniz çok yağlı ise doğal etkili peeling maskelerini haftada bir yapabilirsiniz.

Göz çevrenizi unutmayın ve yaşınıza uygun göz kremleri kullanın. Göz çevresi çok ince olduğu için bakımına erken yaşlarda başlamalısınız. Duşta ise çok aşırı sıcak su ile yıkanırsanız cildinizin erken kırışmasına neden olursunuz. Duştan sonra mutlaka cilt tipinize uygun bir nemlendirici kullanmalısınız.

cilt temizliği
cilt temizliği

Cilt dokunuz henüz elastikiyetini kaybetmediği için uygulayacağınız nemlendirici ve bakım maskelerinde abartıya kaçmayın. Özellikle alkol içeren nemlendiricilerden uzak durun. Tonik olarak gül suyu her zaman kullanabilirsiniz. Sağlıklı görünmek için yediklerinize ve içtiklerinize de dikkat etmeli, suyu asla yanınızdan ayırmamalısınız. Doğru beslenme programı ve cilt tipinize uygun kremler ile ileri yaşlarda her zaman genç ve bakımlı görünmeniz mümkün.