Cildin Parlak Görünmesini Sağlayan Maskeler

Evinizde bulunan malzemelerden yararlanarak cildinizi besler ve parlak görünmesini sağlayabilirsiniz. Maskeyi uygulamadan önce cilt tipinizi bilmeli ve kullanacağınız malzemelerin cildinize zarar vermesine dikkat etmelisiniz. Doğal hazırladığınız maskeler yararlı olacağı gibi ekonomiktir. Düzenli uygulama sonucunda etkisini kısa sürede hissedersiniz.

cilt bakımı
cilt bakımı

Cildinizi Parlak Gösteren Doğal Maskeler

E vitamini yağının cilde faydası saymakla bitmez. Cildi gençleştirir ve daha canlı görünmesini sağlar. Cam bir kase içine 2 çorba kaşığı aloevera jeli ekleyin. Üzerine 2 yemek kaşığı gül suyu katıp iyice karıştırın. Karışma işlemi bitince içine 2 adet E vitamini kapsülünü sıkın. En son olarak bir çay kaşığı badem yağı ekleyin ve iyice karıştırın. Temiz cilde her gece düzenli uygulanabilir. Ciltte yarım saat bekletmeniz yeterlidir.

parlak cilt
parlak cilt

Tereyağı ve zeytinyağı da cildi besler ve parlak görünmesine yardımcı olur. Tereyağı ya da zeytinyağının içine bir tatlı kaşığı bak ekleyin ve cildinize sürün. Yüzünüze sürerken boyun bölgenizi ihmal etmeyin. Bir saat bekletin ve gül suyu ile temizleyin. Cildiniz yumuşak ve bebeksi görünüme kavuşur.

1 çorba kaşığı Hindistan cevizi yağı içine 1 tatlı kaşığı bal ekleyin. Karıştırın ve üzerine 1 adet E vitamini kapsülü sıkın. Karışımı temizlenen cilde eşit miktarda sürün. 20 dakika bekleyin ve maden suyu ile maskeyi çıkarın. maske sonrası cildinize mutlaka nemlendirici krem sürün.