Cildinizi Kışa Hazırlayın

Yaz mevsiminin son günlerinin gelmesi ile birlikte ilerleyen günlerde değişecek olan hava koşullarına kendinizi şimdiden hazırlamaya başlayın. Sonbahar aylarında etkili olan hava değişiklikleri için cildinizi nasıl hazırlamanız gerektiği konusunda önemli ayrıntılar söz konusu. Öncelikli olarak evde doğal bir biçimde uygulayabileceğiniz peeling sayesinde eski derilerinizden kurtulun. Özellikle tatil sırasında oluşan güneş lekeleri, çillenmelerin önüne geçmek için bu ayrıntı oldukça önemli.

cilt
cilt

Hava değişimi karşısında cildiniz farklı biçimlerde kendisini gösterecektir. Kişiden kişiye değişen bu durumda bazen nem artarken bazen de cildiniz kuruyabilir. Bu durumu yaşamak istemiyorsanız doğal maskeler uygulayabilirsiniz. Karbonatlı maske, yoğurt maskesi gibi farklı maskeler yardımı ile cildinizi sonbahara hazırlamak için geç kalmayın.

soğuk su
soğuk su

Soğuk Su ile Botoks Etkisi

Sıcak günleri geriden bırakan cildin solmaması ve sarkmaması için soğuk su en iyi yardımcılardan birisi. Botoks etkisi yaratan soğuk su sayesinde her türlü kırışıklıkların önüne geçebilirsiniz. Yüzünüzü yıkayacağınız zaman soğuk suyu tercih etmek cildiniz için doğru bir seçim. Zamanında yapacağınız bakım ile artık kışa hazırsınız.