Bebek Mobilya Seçimi

Yeni doğan bebeklerin, belli bir yaşa kadar bakımları zor ve kapsamlı bir dizi işlemleri içerir. Doğada, insan yavrusu en hassas canlılardandır. Diğer hayvanlarda yeni doğan canlılar, doğaya hemen uyum sağlarlar ve anneleri tarafından kapsamlı bir bakıma ihtiyaç duymazlar.

İnsan yavrusunda bu durum söz konusu değildir. İnsan yavrusunun bakımı zordur ve çok kapsamlı bir iştir.

beşik
beşik

Bebek bakımı kapsamında dikkat edilecek konulardan bir tanesi de mobilya seçimidir. Bebeğin bulunduğu ortam sağlığı açısından önemlidir. Bebeğin bulunduğu odanın sıcaklığı bile belli bir değerde olmak zorundadır.

Yeni doğan bebeklerde hijyen bir numaralı kuraldır. Bulunduğu ortamın hijyen olması gerektiği kadar, bebek için kullanılacak eşyaların da hijyenik olması gerekir.

dolap
dolap

Bebek Mobilyaları Nasıl Olmalıdır?

Yeni doğan bebekler için alınacak mobilyaların başında beşikler vardır. Beşik alırken dikkat edilecek en önemli nokta, zemine yakın olmasıdır. Bunun yanı sıra, kafesli olmalı ve sallanma mekanizması bulunmalıdır. Ayrıca bebeklerin rahat uyumalarını sağlamak için, beşiklerin belli noktalarına yerleştirilecek oyuncaklar ve aydınlatma elemanları bulunmalıdır.