Bebek Odasında Kendinize Yer Ayırın

Minik bebeğin yatağı kadar zaman geçirdiği bir başka yer annesinin kucağıdır. Dünyanın en rahat yeri ana kucağıdır. Bu yüzden bebeğinizin odasında gün ışığının rahatça geldiği bir yere annenin süt vermesi ve bebeğini kucağında uyutması için rahat bir koltuk koymak iyi bir fikirdir. Rahat, terletmeyen kumaştan, gerektiğinde ikisinin de uyuyabileceği seviyede bir koltuk çok işe yarayacaktır.

bebek odası
bebek odası

Ayrıca iki yanı cepli koltuklar bebek annenin kucağındayken annenin aradığını bulmasını da sağlar. Islak mendik, yedek emzik gibi bebek sahibi olunca hayata giren bu ayrıntılar, annelerin hep ellerinin altında olmalı. Ayakların altına konacak bir puf ise hem annenin ayaklarını dinlendirir hem de ikisinin keyifli zaman geçirmesine yarar. Doğumundan tuvaletini söylediği ana kadar bebekler için bir diğer önemli alan da bezinin değiştiği yerdir. Günümüzde bebeklerin eşyalarının konduğu alçak dolapların üzerinde sabitlenen alt değiştirme bölümü sıklıkla kullanılıyor.

renkli oda
renkli oda

Bebek yattığı anda göz hizasında ilgisini çekebilecek bir manzara yaratmak annenin işini kolaylaştırır. Rengarenk pelüş hayvanlar, duvar yapıştırmaları ile bunu sağlamak mümkün. Minik parlak gözler onlara dikilmişken anne bebeğinin altını rahatlıkla temizleyebilir. Bebeğin altına serilecek malzeme de yüzde yüz pamuklu bir ürün seçmek, organik olduğu için  miniğin  sağlığı için uygundur.