Bitter Çikolata ile Zayıflama Sırrı

Çikolata, insanların korktuğu ve diyet dönemlerinde en başta uzak durdukları besindir. Hal böyle olunca da aslında her birey tarafından bilinen çikolatanın kilo aldırdığına dair bu bilgi yanlışta olabilir… Ve gerçekten de öyledir! Bitter çikolata, fazla tüketilmediği müddetçe kilo almanızı değil, kilo vermenizi sağlar…

bitter
bitter

Gün içinde her şeyin fazlasının zararı olabileceği gibi zararlı olan besinlerden biri de yine çikolata olacaktır. Fakat gün içerisinde toplamda 2 parça kadar bitter çikolata tüketmek, zayıflamanızda destek sağlayacak bir etki sağlar.

Kalori yakımı konusunda büyük yol kat etmenizde eşlik edecek olan bitter çikolatayı tüketirken dikkat edeceğiniz bazı koşullarda yok değil… Bu koşullara dikkat ederek tüketim yaparsanız, hem çikolata yiyecek hem de zayıflamayı başarabileceksiniz.

Bitter Çikolata Yemeden Önce Şartlar

Bitter çikolata, kendi kategorisinde tek başına kalori yakma konusunda işe yarar çikolatadır. Başka tatlı tüketimi yapmamanız önemle istenir ve bu yönde zayıflamaya balta saplamayı siz de istemezsiniz…

bitter çikolata

Saate baktığınızda eğer ki saat 18.00 olduysa, artık çikolata yeme vaktiniz bitti demektir… 2 parça hakkınızı bu saatten önce tüketmeniz gerekir. Canınız tatlı istediğinde günlük 2 parça bitter çikolata yeme gibi bir avantajınız var ve bunu değerlendirmeyi belli saatler içerisinde, aşırıya kaçmayacak şekilde gerçekleştirebilirsiniz.