Buz ile Cildinizi Makyaja Hazırlayın

Buz özellikle cildin gerginliğini sağlayan önemli bir iksir. Buz torbaları içine haşladığınız papatya, ısırgan otu ya da ıhlamuru koyarak kendinize sıkılaştırıcı bir karışım hazırlayabilirsiniz.

buzun cilde faydaları
buzun cilde faydaları

Makyaj öncesinde özellikle yüzün gergin olması önemli. Buzu yüzünüze sürdüğünüz zaman etkisini hemen gösterir. Makyajınız daha uzun süre kalır.

Buzun Cilt İçin Yararları

Buz küpleri evet yanlış duymadınız. Buz küpleri ile cildiniz daha sıkı ve gergin olacak. Yapmanız gereken tek şek istediğiniz meyveyi alın. Suyunu çıkarın ve buz kalıplarına koyun. Sabah ve akşam olmak üzere cildinizde nazikçe gezdirin. Gözleriniz fazla uyku ya da alkolden şişmiş olabilir. Yapmanız gereken buzu göz torbalarınız üzerinde gezdirmek.

buz bakım
buz bakım

Yeni bir sivilceniz çıktı. Sıktırmayın hemen üzerine buz sürün. Lekeleri de yok eder. Buz özellikle cilt güzelliğinde çok önemlidir. Güneş yanıklarınız dahi olduğunda buzu cildinizde gezdirin.

buz küpleri
buz küpleri

Sizleri ferahlatır ve cildinizin dokusunu güçlendirir. Tonik görevi gördüğü için düzenli olarak cildinize uygulayabilirsiniz. Cildi ferahlatır ve hassas hale getirir. Cilt he zaman bakımla güzelleşir.