Birbirine Benzeyen Diziler Yaza Damgasını Vurdu

Bu sene kış sezonunun dizilerde en göze çarpan noktası, köy ağaları dizilerinin yerini yavaş yavaş aşk ve romantik komedi tarzında dizilerin almasıydı. Arada sıra dışı konusu ile daha farklı diziler karşımıza çıksa bile onlar tutunamadı ve hemen yayından kalktı. Aşk Yeniden, Kiraz Mevsimi ve Güzel Köylü dizileri ise reytinglerde gayet iyi değerler yakaladı.

kalbim egede
kalbim egede

İşte bu durum kimileri sezon finali, kimileri final yapan dizilerinin türevlerinin doğmasına neden oldu. Bunlardan birisi de Kanal D ekranlarında boy gösteren Kalbim Ege’de Kaldı.

kalbim ege de
kalbim ege de

Kalbim Egede Kaldı Dizisi Hakkında Kısa Kısa

Dizi Güzel Köylü dizisi ile benzerlikler gösteriyor. Öncelikle bu dizide Ege’de geçiyor ve kent yaşamından uzak sıradan taşra insanları arasında halk komedi dramı tarzında geçiyor.

kalbim egede kaldı
kalbim egede kaldı

Diğer dizide olduğu gibi bu da bir gençlik dizisi ve diğer pek çok dizide olduğu gibi aşk üçgeni mevcut.

Ailelerin zoruyla evlenen ve miraslarını kaybetmemeye çalışan gençlerin arasında gelişen olayları ve zamanla başlayan aşkı işliyor.

yerli dizi
yerli dizi

Yaz için görsellik içeren yerler olması, gençlere hitap etmesi ve  son yılların gözde oyuncuları Alper Saldıran ile Eren Hacısalihoğlu’nun oynaması diziyi popüler hale getiriyor.