Cep Telefonlarında Yeni Modeller

Cep telefonu üreticileri düzenli aralıklarla yeni modellerini piyasaya sunarlar. Her alışveriş döneminde büyük markaların üst seviyedeki yeni modellerini herkes heyecanla bekler. Genelde yeni modellerin özellikleri önceden piyasaya sızdırılmaya başlanır, merak artar.

son modeller
son modeller

Ekranı, işlemcisi, şusu busu yazılıp çizilmeye  başlanır. Bu yöntem pazarlamanın bir taktiğidir ve hep sonuç verir, herkes meraklanır. Şu anda da pek çok modelin olası özelliklerini okuyoruz. Eylül ayı itibariyle de büyük markaların iş bitirici modellerini görmeye başlayacağız. Sanki o şirketin amiral gemisi anlamında piyasaya hakim olmaya çalışacaklar. Apple’ın IPhone 6S ya da IPhone 7 olması gereken modeli, Sony’nin Experia Z5 ve Z5 Compact’ı, HTC’nin M10’u bunlar arasında.  Samsung Note 5 ve Galaxy S6 Edge+ ise tanıtıldı.

yeni model telefon
yeni model telefon

Bu dönem duyacağımız teknik özelliklerin başında parmak izi okuyucusu geliyor. Ön ve arka kameraların gücü ise her modelde arttığı için bu sezonda üst seviyede olacakları kesin. . Daha doğrusu bu cep telefonu sektöründeki gelişmelere yetişebilmek mümkün değil. Bu yılki Eylül ayı da yeni reklamlarla ve yeni tanıtımlarla başlayacak. Ama gelecek Eylül’de bütün bu ürünler eskimiş model olarak sınıflanacak.

yeni nesil telefonlar
yeni nesil telefonlar

Siz daha son model deyip aldığınız cep telefonunuzun taksidini bitirmeden piyasada yeni telefonlar konuşulmaya başlanacak.  Tüketim toplumu kuralları böyle çalışıyor çünkü.