Bayanların Korkulu Rüyası

Günümüz bayanlarının en yaygın sorunu, korkulu rüyası selülittir. Bununla mücadele noktasında, her şeyi yapan bayanlar, yine de tam olarak çare bulamazlar. Yaz ayları gelmeden önce deniz mevsimine hazırlık için, selülitlerinden kurtulmak isterler, ilaçlar kullanırlar ve bu aşamada bakımlarına hassasiyet gösterirler.

Bacaklardaki sarkmalar olarak nitelendirebileceğimiz selülit, şişman bayanlarda daha sık görülen bir problemdir. Şişman bünyeler, bu sorunu çözmek için, kilo verme çalışmaları içerisine girer ancak ne yazık ki, her ne kadar yağlar erise de, selülitler bacaklardan kaybolmaz. Sadece şişman insanların yakalandığı veya sadece onların yaka silktiği bir sorun değildir bu. Zayıf bünyelerde de rastlanır ve çıkış noktası da bu nedenle farklıdır.

selülitler
selülitler

Doğru Tedavi Yöntemi

Tedavi yöntemlerinde yapılan hatalarda, yaygın düşüncelerin ne kadar yanlış olduğunu gösterir. Her insanda belirli bir oranda yağ miktarı vardır ve tembel deri faaliyetlerinde bu yağlar yer edinir ve sarkmalara neden olur. Selülit bu şekilde meydana gelir. Derinin en alt tabakasına yerleşmiştir. Kilo da verilse, derinin en alt tabakasında olduğundan, hemen kaybolmaz. Bu nedenle seçilecek olan tedavi yöntemi, bu nokta baz alınarak tekrar gözden geçirilmelidir.