Makyaj Fırçası Nasıl Temizlenir

Kim ne derse desin çok önemsiz bir konuymuş gibi gözükseler de, makyaj fırçaları hanımların hayatlarında kendileri kadar önemli bir yer edinmektedirler. Peki günlük hayatımızın vazgeçilmez bir olgusu olan makyaj fırçalarının temizlenme aşamasında nasıl bir istikamet izlenmelidir? Makyaj fırçalarımızın kapalı yerlerden çok kavanozlarda tutulması daha kolay bir temizleme yöntemi doğurabilir. Çıkmak bilemeyen fondöten kalıntılarından kurtulabilmenin en iyi yöntemi ise zeytinyağı ile temizlenmesidir. Aslına bakarsak eğer makyaj fırçalarını temizleme yöntemleri saymakla bitmez. İşte bu yöntemlerden bazıları aşağıda sıralanmaktadır.

Makaj Fırçaları
Makaj Fırçaları

Makyaj Fırçası Temizleme Yöntemleri

Malzemeler
-Zeytinyağı
-Bebek şampuanı ya da sabun
Uygulanışı
Avuçlarımıza birkaç damla zeytinyağı damlattıktan sonra üzerine şampuan dökerek karıştırın, daha sonrasında ise fırçamızı avuç içimize alarak yavaşça temizlemeye başladığımız andan itibaren etkili sonuçların tadını çıkaramaya başlayacaksınız.
Püf noktaları nelerdir
En önemli detay zeytinyağının çok az miktarlarda kullanılması olmalıdır. Çünkü fazla kullanıldığı takdirde fırça uçlarında yapışmalar meydana gelebilir. Pratik çözümler üretmeyi seven hanımlarımızın, bu tavsiyeleri dikkate alıp uygulaması sonucunda daha uzun ömürlü makyaj fırçalarına kavuşabilecekleri kuşkusuzdur.