Ball Mill Makineleri

İlk çağlarda öğütmek için değirmenler kullanılırken teknolojinin ilerlemesiyle birlikte öğütme işlemini artık makineler yapmaya başladı. İlk olarak buğday öğütmek için kurulan komplike sistemler ve teknolojiler çok sonraları gelişerek en sert maddeleri bile öğütebilecek kıvama ulaşmışlardır. Sahip oldukları güç sayesinde bilyeli değirmen adıyla anılan ve cevher zenginleştirmede kullanılan ball mill günümüz teknolojisinde kullanılan en sert öğütücüdür.

ball mill makineleri dev boyutlarına rağmen 150 mikron altında öğütme yapabiliyor. İçerisinde bulunan mil ve bilyeler sayesinde hem sürtme hem de çarpma etkisine maruz kalan maddeler bu sayede istenilen şekilde kolayca ufalanabiliyor ve öğütülebiliyor.

Ball Mill Makineleri
Ball Mill Makineleri

Remas Ball Mill Makineleri

Dev boyutta bir makine olması nedeniyle madencilik sektörünün vazgeçilmezi olan ball mill makineleri üstün özellik ve teknoloji ister. Bu nedenle de ball mill makineleri Remas tarafından üretilip yurt içi ve yurt dışı piyasalarda satışa sunuluyor. 1966 yılında kurulan ve bugün 65 bin metrekare üzerinden üretim faaliyetlerini gerçekleştiren Remas makineye http://www.remas.com.tr/remas/ball-mill/ adresi üzerinde ulaşabilir, ürünleri inceleyebilir ve merak ettiğiniz konular hakkında bilgi alabilirsiniz.