3 günlük Detoks Diyetiyle Toksinlerden Kurtulun

Vücutta biriken toksinleri belirli dönemlerde arındırmak için uygulanan işleme detoks adı verilir. Vücutta biriken zararlı maddelerden kurtulacağınız gibi daha hızlı da kilo verirsiniz. Bedeniniz yenilenir ve cildiniz de parlar. Diyet yaparken ya da diyet öncesinde detoks uygularsanız, kilo verme işine daha çok adapte olursunuz.

detox
detox

Detoks Diyetiyle Vücudunuz Arınsın

Vücut arındırma işlemleri uzun süreli uygulanmaz. Ayda 2 ya da 3 gün süreyle uygulayabilirsiniz. Düzenli periyotlarla tekrarlanırsa fiziksel ve ruhsal bir rahatlama da yaşarsınız. Detoks diyeti yaparken mutlaka programa uymalı ve yaşantınızı üç gün boyunca değiştirmelisiniz. Stres, sigara, alkol ve düzenli uyku problemleri detokstan faydalı etki sağlamamanıza neden olur.

toksin attırıcı
toksin attırıcı

Üç günlük detoks diyetinde bol sıvı tüketilmeli ve hayvansal gıdalardan uzak durulmalı. Mevsim yeşillikleri ve sebze bol miktarda tüketilebilir. Özel detoks suyu ile hazırlanmış sıvıların gün içinde içilmesi gerekir. Sabahları mutlaka güne ılık ballı ve limon suyu ile hazırlanmış sıvı ile başlamalısınız. Kendinize mevsim yeşillikleriyle hazırlanmış bir kahvaltı hazırlayabilirsiniz.

Öğlen ise az şekerli meyve salatası tüketin. Ara öğünde bir kase yoğurt tüketmeniz önerilir. Akşamları zeytinyağlı sebze yemeği ve yanına bir kase çorba ya da bir kase yoğurt tüketmelisiniz. Yatmadan önce bir adet kuru kayısıya da incir yiyebilirsiniz. Gün içinde bol sıvı ve bitki çayları içmeli ve böbreklerinizi çalıştırmalısınız.