Zayıflarken Bu İçeceklerden Uzak Durun 

Diyete başlayan insanların büyük bir kısmı artık yalnızca neleri yemeleri gerektiğini öğrenmiyor, bununla beraber yiyecek ve içeceklerin kalori miktarlarını da öğrenmeye başlıyorlar. Fakat kimi zaman bu kalori hesaplarına kendilerini o kadar kaptırıyorlar ki bazı içeceklerin kalori miktarlarını gözden kaçırıyorlar ya da sıvı oldukları için bir zararı olmayacaklarını düşünüyorlar.

meyve suyu
meyve suyu

Enerji İçecekleri

Diyet esnasında uzak durulması gereken içeceklerin başında enerji içecekleri geliyor. Şeker oranı yüksek ve yüksek kalori olan bu içecekler hem diyetlerin düşmanı hem de içerilerinde yer alan koruyucu, renklendirici, tatlandırıcı gibi maddeler insanların sağlıklarına ciddi zarar vermekte.

Meyve Suları

Birçok kişi meyve sularının çok masum olduğunu düşünüyorlar. Oldukça sağlıklı olsalar da meyve sularının içerisinde yer alan şeker miktarı kimi zaman çok yüksek oluyor. Şekerli meyvelerden yapılan bu sulardaki kalori kimi zaman en az 200’ü bulabiliyor.

alkol
alkol

Asitli İçecekler

Yalnızca diyet zamanı değil normal dönemlerde de asitli içecekler insanların sağlıklarına ciddi şekilde zarar vermektedir. İçerisinde yer alan yapay asit selülit oluşumunu arttırırken aynı zamanda vücuttaki kan şekeri dengesini de bozacaktır.

Alkollü İçecekler

Alkol, vücutta yağ gibi depolanan bir maddedir. Bundan dolayı fazla tüketimi sonrasında kiloya dönüşebiliyorlar. İçilen içeceğin alkol oranı ne kadar yüksek olursa, kilo alımı da o kadar hızlı bir şekilde gerçekleştirilmiş olacağından; diyet esnasında bu tarz içeceklerden uzak durmak gerekmekte.