Yeşil Kahve ile Sağlıklı Kilo Verme

Diyet yapanların özellikle tüketmesi gereken içeceklerden biri yeşil kahvedir. Yeşil kahve yapımı kolay bir uygulama. Çekirdekleri beyni uyarır ve sağlıklı kilo vermenize yardımcı olur. Doğal antioksidan içerir. Zayıflatıcı etkisi kanıtlanmış bir çaydır. Günde iki fincan tüketilmesi uygun olur. Uzmanların da önerdiği sağlıklı ve doğal bir içecek grubudur.

Yeşil Kahve
Yeşil Kahve

Yeşil kahve Yapımı

Kahve vücuttan suyu atan önemli içecektir. 3 kat fazla şekilde yeşil kahve vücudu çalıştırır. Yeşil kahve tüketirken bol miktarda su içmelisiniz. 1 tatlı kaşığı yeşil kahveyi fincana koyun ve üzerine su ekleyin. Kahve yapar gibi pişirin. İçerisine şeker ilave etmeden tüketin. Yeşil kahveyi aktardan kendiniz alıp kahve öğütücüler ile un haline getirerek de kullanabilirsiniz.

Yeşil Kahvenin Faydaları
Yeşil Kahvenin Faydaları

Şeker hastalığı rahatsızlığı olan kişiler de rahatlıkla tüketebilir. Bağışıklık sistemini koruduğu için kış aylarında içilmesi tavsiye edilir. Vücut direnciniz artacak ve daha sağlıklı kilo vereceksiniz. Kahve olduğu için aşırı tüketmek uygun olmayıp belirli miktarda ve yemeklerden yarım saat önce alınması uygun olur.