Yaz Trendi Espadril

Bazı firmaların öncülüğünde moda dünyasına kazandırılan ve kısa sürede birçok insanın ayağında gördüğümüz espadril model ayakkabılar, özellikle yazlık mekanlarda, rahatına düşkün olanlar için önemli bir kurtarıcı haline gelmiştir.

espadril
espadril

Hem ayağın hava almasını sağlayan hem de yazlık rahat kıyafetlerin kolayca kombinlenebildiği bu ayakkabılar, doğru ve kaliteli bir üretimden geçtiği takdirde ayaklara konfor sağlıyor. Alt kısmı çoğunlukla hasır olan ve üstü kısmında kumaş bulunan espadriller, bayan ve erkek modelleriyle kullanımı giderek yaygınlaşan bir ayakkabı türü haline geliyor.

80’li Yılların Espadrilleri…

Espadril tarzı ayakkabıların ülkemizde ilk kullanımı, 1980’li yıllarda olmuştur. O yıllarda kullanım olarak daha farklı yollar izleyen insanlar da espadrilin rahatlık ve şıklığına kendini kaptırmıştır. Birçok Türk filminde ünlü isimlerin

yeni sezon espadril
yeni sezon espadril

 

ayaklarında rastlayabileceğimiz bu model ayakkabılar, günümüzde tekrar canlanmış, modernize edilmiş bir kullanım şekliyle piyasaya sürülmüştür. Günümüzde birçok kıyafet, ayakkabı ve aksesuarda, geçmiş dönemlerin modası tekrar canlanıyor veya modernize edilerek yeniden üretimine başlanıyor.

Unisex Espadril Modelleri

Espadril model ayakkabılar çoğunlukla unisex olarak üretilir. Bu tarz ayakkabıların istenilen numaraları bulunabilir ve böylece çiftlerin “aynı ürünü giyme” modasına da katkı sağlamış olur. Havaların ısınmasıyla beraber yeniden vitrinleri süsleyen bu model; short, etek, elbise gibi birçok ürünle tamamlanabilmesi ve sıcak havalardaki şıklığı sağlayabilmesi açısından da tercih sebebidir.

yeni sezon espadril
yeni sezon espadril

 

Erkeklerin de birçoğu, yaz şıklığını bu ayakkabılarla tamamlamaya başlamıştır.Ayrıca görünüş itibariyle Anadolu’da eskiden giyilen çarıklara benzediği için otantik sever kitlenin de dikkatini çekmeyi başaran espadril ayakkabılar, rahatına ve şıklığına önem veren bayan ve erkeklerin ayaklarında yer almaya devam ediyor.