Mikro Saç Kaynak Çeşitleri Nelerdir?

Son zamanlarda hanımların ilk tercihleri arasında yer alan saç kaynak uygulamaları dünya üzerinde olduğu kadar ülkemizde de yayılarak kullanımı artıyor. Bununla beraber çeşitleri ve alanına göre geliştirilen teknikleri sürekli olarak yenileniyor. Toplamda 10’ a yakın tekniği olan saç kaynak içerisinde kullanım yoğunluğu mikro kaynak üzerine oluyor.

mikro saç kaynak
mikro saç kaynak

Mikro saç kaynak çeşitleri açısından da kendi içerisinde ayrılır. Bunlardan ilki mikro jel kaynak, nano saç kaynak, mikro kapsül saç kaynaktır. İşlem, genellikle yapıştırılacak olan saçın üzerinde jellerin saç köküne yapıştırılması ile gerçekleşir. Kapsül saç kaynak da aynı şekilde gerçekleşmesinin yanında nano saç kaynak, daha küçük ve ince saç tutamlarına uygulanarak kendini belli etme oranını sıfıra indirir.

Mikro Saç Kaynak Avantajları Nelerdir?

Saç kaynak genel olarak saçlarda hissedilmeyip fark edilemeyecek şekilde uygulanır. Uygulayacak olan kişinin alanında uzman olmasına dikkat edilmelidir. Aksi halde saç sağlığınız bozulabileceği gibi görünüm de oldukça kötü bir hal alabilir.

Avantajları olarak saça inanılmaz derecede uyum sağlar ve homojen görüntüsünün yanı sıra elle de hissedilmez. Sağlam olduğu için dilediğiniz kuaför işlemlerini yaptırabilirsiniz.