Yatak Odası Aynaları

Yatak odaları bir çok olmazsa olmaz eşyanın bulunduğu uyuma alanlarıdır. Yatak odalarında gardırop, yatak, etajer, komodin gibi ürünler mutlaka tercih edilir. Yatak odalarında ayna kullanımı da bu olmazsa olmaz eşyalar arasındadır. Özellikle kadınların makyajlarını daha rahat yapabilmeleri için bir makyaj aynası olmalıdır.

Yatak Odası Aynaları
Yatak Odası Aynaları

Hangi Tür Aynalar

Yatak odasında kullanılacak olan aynalar, makyaj aynası olarak genellikle etajerin, makyaj masasının üzerinde bulunur. Bu aynalar evin hanımının oturduğu sandalye ya da puf üzerindeyken, yüzünü rahatlıkla görebileceği seviye ve büyüklükte olmalıdır. Bunun yanı sıra yatak odalarında kıyafetin bütünlüğünü görebilmek için boy aynaları da bulunabilir. Boy aynaları seyyar olarak dekoratif ürünler halinde de bulunabilir. Bu aynaların içleri bir dolap gibi de özellikle takıların düzenli bir biçimde asılmasında kullanılabilir.

Yatak Odası
Yatak Odası

Yatak odası aynaları, hem dekoratif hem de işlevsel olmalıdır. Renkleri, çerçeve malzemeleri yatak odasının genel havasıyla bütünlük oluşturmalı genel dekorasyonda sırıtmamalıdır. Aynaların yerleştirilmesinde yatak odasını kullanan çocuk ya da karı kocanın boyları baz alınmalı. Çok aşağı ya da çok yukarıda kullanım tercih edilmemelidir.

Yatak odası aynaları bunların yanı sıra küçük olan yatak odalarında alan derinliği sağlayarak, odayı daha büyük gösterme amaçlı da kullanıla bilinir.