Yağı Nedir ve Nasıl Kullanılır?

Çin yağı, nane özünden elde edilir ve insan vücudu için oldukça yararlıdır. Yetişkinlerde, çocuklarda hatta bebeklerde bile kullanılabilir. Ayrıca doğal bir ağrı kesici görevi üstlendiği için Almanya’da bazı ağrı kesici ilaçlara alternatif olarak kullanılır. Bu yağ, migren ağrısı tedavilerinde etki gösterebilir.

çin yağı
çin yağı

Parmak uçlarına sürülen birkaç damla Çin yağı ile beraber şakaklara doğru masaj yapılır. Böylece baş ağrısını yok edici özelliği vardır. Bebeklerde de kullanılan bu yağ, biberona damlatılan birkaç damla ile bebeğin gaz çıkarmasına yardımcı olur. Eklem ve kas ağrılarında, boyun, bel ve romatizma ağrılarında masajla beraber kullanılabilen Çin yağı, ağrıları hafifletir ve kişide rahatlama sağlar. Eczanelerden temin edilebilen bu yağın birçok avantajı mevcuttur.

Çin Yağının Avantajları

Herhangi bir yan etkisi bulunmayan bu yağın birçok avantajı vardır. Öncelikle nane özünden elde edildiği için nefes açıcı özelliğe sahiptir. Çin yağının uygulandığı bölgede, lokal anestezik etki görülür. Kasları gevşetme, hazmı kolaylaştırma, mide bulantısını giderme, gaz sorununa çözüm sağlama, adet ağrılarını dindirme, sinirleri yatıştırma veya kas ve adale ağrılarına iyi gelme gibi birçok olumlu faktörü vardır.

çin yağı
çin yağı

Bunların yanı sıra, üst solunum yolu rahatsızlıklarının tedavisinde ve diş ve diş eti rahatsızlıklarında da etki ettiği görülür. Daha birçok farklı avantajı bulunan Çin yağı, kolaylıkla temin edilebilir ve fiyatı da oldukça uygundur.