Yağ Yakımını Hızlandıran Bitkisel Çaylar

Aşırı kilolar çoğu insanın günümüzdeki büyük problemleri arasında yer alıyor. Sağlıksız beslenmenin ve hava koşullarının insanların kilolarına doğrudan müdahale etmesi ise çoğu kişinin göz ardı ettiği bir gerçek olarak karşımıza çıkıyor. Aşırı kilolarından kurtulmak isteyenlerin tükettiği ortak içecekler arasında ise bitkisel çaylar yer alıyor.

Kiraz Sapı Çayı

Bölgesel olarak birikmiş olan yağlara karşı etkili olan bu çay aynı zamanda ödem söktürücü özelliğe de sahiptir. 5-6 adet kurutulmuş kiraz sapını suda kaynattıktan sonra günde 2-3 defa tüketebilirsiniz.

Yeşil Çay

Metabolizma hızlandırıcı özelliğine sahip olan yeşil çay kilo veriminde etkili bir çay türüdür. 10 dakika kadar demledikten sonra içebileceğiniz bu çayı günde 2 bardak içebilirsiniz.

Mate Çayı

Yağ yakımını hızlandıran ve diyetlerin vazgeçilmezi olan bu çay, kan dolaşımının da hızlanmasını sağlar. Sıcak su içine 1 tatlı kaşığı mate bitkisi katarak mate çayını 15 dakikada demleyerek içmeye hazır hale getirebilirsiniz. Mate çayını ortalama olarak 1 ay boyunca kullandıysanız ufak bir ara vermeniz sağlığınız açısından iyi olacaktır.

Zencefil Çayı

Vücudun ısısını arttırma özelliğine sahip olan bu çay tokluk hissinin daha uzun sürmesini sağlar. 1 tatlı kaşığı toz zencefili 1 bardak kaynar suyun içerisine atıp 10 dakika demledikten sonra zencefil çayını içmeye başlayabilirsiniz.

Bu çaylar ile birlikte yağ yakımı için aynı zamanda diyet uygulamanız gerektiğini ve egzersiz yapmanız gerektiğini de unutmayın.