Vücut Sıfırlama Diyeti Nedir ?

Vücut sıfırlama diyeti son zamanlarda herkes tarafından beğenilen bir diyet programı oldu. HarleyPasternak tarafından geliştirilen bu yöntem ile zayıflama büyük bir beğeni kazandı. Vücut sıfırlama diyeti uygulayan kişiler 15 gün içerisinde olumlu değişiklikleri kendinde görmeye başlıyor.

vücut sıfırlama
vücut sıfırlama

Vücut Sıfırlama Diyeti Nedir ve Püf Noktaları

Vücut sıfırlama diyetinde önemli olan öğünlerin değiştirilmesidir. 5 gün boyunca sağlıklı meyve ve sebze ağırlıklı bir besin programı uyguluyorsunuz. 5 gün boyunca uygulanan program smoothieler olarak adlandırılıyor.

diyet
diyet

Vücut sıfırlama diyeti ile kendinizi aç bırakmadan zayıflayacaksınız. 5 öğün boyunca atıştırmalıklar ya da tek öğünler ile beslenme şeklini uyguluyorsunuz. Düşük kalorili bir beslenme programı uygulayarak sağlıklı bir kilo vermenizi sağlayan sistemdir. Kalori daha hızlı şekilde harcıyorsunuz. Diyetin bir diğer önemli noktası da egzersiz yapmadan kilo vermenizi sağlamasıdır. Diyet yaparken günde 10,000 adımlık bir yürüyüş sizler için yeterli olacaktır. Smoothie tarifleri ile kilo vermeniz hem kolay hem de sağlıklı olacak. Az yağlı ve şekerli yiyecekler ile düşük kalorili ve sağlıklı bir diyet programını kendinize uygulayacaksınız.