Toplama Bilgisayar Mı?  Hazır Bilgisayar Mı?

Bilgisayar alırken herkes bu konuda bir tartışma ve araştırma içine girmektedir. Bilgisayarın parçalarını ayrı ayrı almak mı?  Yoksa hazır olarak kasayı almak mı daha iyidir. Bu konuda yıllardır tartışılmaya açıktır ve hala da öyledir. Ancak iki tarafında bu konuda avantajı ve dezavantajı vardır. Eğer kasayı hazır olarak alacaksınız içindeki parçaların ne olduğuna karar veremeyeceksiniz ve tam olarak istediğiniz bilgisayarı, istediğiniz performansı elde edemeyebilirsiniz.

bilgisayar
bilgisayar

Eğer ki istediğiniz standartlarda bir bilgisayar almak isterseniz de fiyat oldukça artacaktır. Hazır bilgisayarların da en büyük sorunu budur. Ancak toplama bilgisayar alacak olursanız, istediğiniz parçaları getirtebilirsiniz. Böylece nereden ne kadar performans alacağına kendiniz karar verirsiniz. Ancak burada ki en büyük dezavantaj ise yeterli bilginizin olup olmadığıdır. Eğer ki bu konuda yanlış bir karar verirseniz bilgisayarı birleştirmeniz mümkün olmayacaktır.

Bilgisayar Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

Her gün bir çok insan bilgisayar almaktadır. Ancak herkes kullanım amacına göre doğru seçim yapmakta mıdır? Bu konuda gerçekten uzun ömürlü ve yüksek performanslı bir kullanım için önemli bir konudur. Çünkü bilgisayar alırken her markaya güvenmeniz ve fiyata göre karar vermeniz doğru değildir.

toplama bilgisayar
toplama bilgisayar

Eğer yüksek performans gerekiyorsa gerçekten bu konuda iyi olan Asus, Samsung, Acer gibi markaları tercih etmeniz doğru olacaktır. Bir bilgisayar alırken mutlaka İşletim sisteminin bit versiyonu, Ram kapasitesi ve işlemcinin çeşidi ile hızına dikkat etmeniz gerekmektedir. Daha sonrasında ise oyun oynayan bir insan iseniz ekran kartı ile detaylı ilgilenme yapabilirsiniz. Ancak unutmayın ki iyi bir ekran kartı istiyorsanız bütçenizi yükseltmeniz gerekecektir.