Mutfağınız için Depolama Alanları Yaratın

Mutfak, evin en çok depolama alanına ihtiyaç duyulan yerlerden biridir. Sahip olunan dolap ve çekmeceler yeterli gelmediği zaman mutfağınız dağınık görünüme sahip olur. Mutfağınıza birkaç eklenti yaparak kendinize yeni bir depolama alanı yaratabilirsiniz. Mutfağınızın köşelerini değerlendirerek açık raf sistemi uygulayabilirsiniz. Açık raf sistemi sayesinde kendinize pratik bir saklama alanı oluşturmuş olursunuz. Kapakları olmayan raflar sayesinde kolay şekilde istediklerinizi bulabilirsiniz.

kiler deposu
kiler deposu

Mutfaklarınıza Küçük Depolama Alanları Yaratın

Saklama kaplarını duvarlarınıza koyacağınız raflara da yerleştirebilirsiniz. Vintage tarzı bir şıklık yaratmak için farklı renklerde tencere ve tavalarınızı duvarlarınıza koyabilirsiniz. Evinizin kullanılmayan bölümü varsa o bölümlere raflar yaptırabilir ve kullanmadığınız mutfak eşyalarını o bölümlere koyabilirsiniz. Sürgülü kapı takarsanız bu alanlar görünmez. Eviniz merdivenli ise merdiven altlarına da sürgülü kapı ile dolap yaptırarak yine mutfak eşyalarınızı orada saklayabilirsiniz.

mutfak depolama
mutfak depolama

Mutfağınız geniş ise oturma gruplarının altını çekmeceli olanlardan tercih edin. Çekmeceli oturma alanları sizlere fazladan depolama alanı kazandırır. Sedir tarzı oturma grubunuz varsa kendiniz de o bölümlere dolap yaptırabilirsiniz. Temizlik malzemeleri için her zaman kendinize gizli bir bölüm oluşturmalısınız. Buzdolabınızın kenarında küçük bir boşluk varsa orayı değerlendirerek uzun bir dolap yaptırabilir ve temizlik eşyalarınızı orada saklayabilirsiniz. Dolabı raflı ve askılı yaparsanız eşyaları daha kolay asar ve raflara koyabilirsiniz. Küçük ve pratik değişikliklerle mutfağınıza her zaman yeni depolama alanları yaratmak elinizde.