Sukulent Bakımı Zor mu?

Evinizde ya da iş yerinizde yer alabilecek olan Sukulentler birbirinden farklı olan model seçimleri ile dikkat çeken saksı bitkileridir. Etli yaprak yapısına sahip olan bu bitkiler farklı seçeneklere sahiptir. Kimi hoş bir çiçek görünümünü sunarken kimisi ise sarmaşık tarzı olan seçimlere sahiptir. Sukulent seçimlerinizde beğeninize uygun olan tercihlere yer açabilirsiniz. Beğendiğiniz herhangi bir Sukulent bitkisini almanız sonrasında ise tüm Sukulentleriniz için aynı bakım işlemine yer açabilirsiniz.

Sukulentlerin bakımı kimisi için zor gibi görünse de aslında oldukça kolaydır. Bilinen bazı yargılardan uzaklaşarak seçimlerinizde bakım detaylarına dikkat etmeniz ve yanlış bilinen bakım uygulamalarında uzaklaşmanız gerekir.

Yanlış Bilinen Bakım Detayları

Sukulentler ile ilgili olarak yanlış bilinen en önemli detay ise çok güneş sevdiği inancıdır. Kaktüs familyasında gelen sukulentler kaktüsler gibi aşırı güneş istemez. Sabah güneşi ya da akşam güneşinde mutlu olabilen bu bitkiler özellikle güneşin dik geldiği öğlen güneşinden hoşlanmaz. Her ne kadar kaktüsler ile çöller bağdaştırılsa da bu yanlış bir bilgidir.

Sukulent bitkisi ile ilgi olarak bilinen bir diğer yanlış bilgi ise bu bitkinin çok su istemediğidir. Hayatını devam ettirebilmek için sahip olduğu saksı içindeki suyu kullanan sukulentlere az suyun verilmesi bitkinin gelişimini engellerken aynı zamanda kökünde kurumaya da sebep olabilir. Çok sulama ise köklerin çürümesine sebep olur.