Saç Kreminden Yumuşatıcı Yapımı

Çamaşırların hoş kokması ve yumuşacık olmaları için farklı markaların özel olarak piyasaya sundukları yumuşatıcıları kullanabilirsiniz. Bunun yanı sıra yumuşatıcınızın bitmesi durumunda ya da daha uygun fiyat seçimi ile yumuşatıcı yapmak istediğinizde saç kreminden rahatlıkla evde yumuşatıcı yapabilirsiniz.

saç bakımı

Kendi saç kreminiz ya da beğendiğiniz bir kokuya sahip olan saç kremi seçiminin yanı sıra kokusuz saç kremi kullanarak içerisine uçucu yağ ekleyerek de istediğiniz yumuşatıcı kokusunu yakalamanız mümkün.

Saç Kreminden Yapılacak Olan Yumuşatıcı Malzemeleri

Saç kremi ile yapacağınız yumuşatıcı ürünü için gerekli olan malzemeler arasında su ve sirke yer alıyor.

İki ölçü kadar saç kremine 3 ölçü kadar da beyaz sirke koyduktan sonra aynı kap ile 6 ölçü kadar da su eklemeniz yeterlidir. Saç kreminden yapılacak olan yumuşatıcı karışımında saç kremi, su ve sirkeyi çalkalamadan karıştırmanız yeterli olacaktır.

Çamaşırlarınız hem hoş kokarken hem de sirke sayesinde mikroplardan arınmış ve yumuşacık olacaktır. Arzu ederseniz farklı kokular ile hazırlayarak farklı çamaşırlar içinde kullanabilirsiniz.

Kokusuz saç kremi ile hazırlayacağınız yumuşatıcı hazırlığında farklı kokular isterseniz bunları uçucu yağlar ile hazırlanan seçimlere de yer açabilirsiniz. Bu tercihlerinizde lavanta, portakal, vanilya, limon gibi değişen koku tercihlerinden yararlanabilirsiniz. Yumuşatıcı yapımında saç kremli seçime yer vererek aynı zamanda bütçeniz içinde son derece uygun olan tercih edebilirsiniz.