Siyah Noktalara Son!

Siyah nokta birçok insanın cildinde özellikle de yüzündeki yağlı bölgelerde bulunan en büyük problemlerden bir tanesidir. Yağlı cilt sahibi iseniz büyük ihtimal ile sizde de siyah nokta belası bulunuyordur. Eğer bu kötü görüntü sağlayan siyah noktalardan sizlerde kurtulmak ister iseniz hemen siz değerli okuyucular için tarif edeceğimiz maske tarifini hemen uygulayın.

siyah noktalar
siyah noktalar

Soyulabilen Siyah Nokta Maskesi Tarifi

Bu etkili ve kolay maske için gereken malzemeler süt ve toz jelatindir. Nasıl hazırlamak gerekir diye sorarsanız  2 yemek kaşığı süt ile 2 yemek kaşığı toz jelatin birbiri ile iyice karıştırmalısınız.  Daha sonra da bu karışımı mikrodalga fırında belli bir kıvama gelinceye kadar ısıtmalısınız. Şeffaf renk olana kadar bekleyin. Ve daha sonra temiz olan cildinize bu karışımı uygulayın.

siyah noktalar için maske
siyah noktalar için maske

Kuruyana dek yaklaşık bir 5 dakika bekleyin ve hemen soyun. Soyduğunuzda maskede çıkan siyah noktaları göreceksiniz. Gözenekleri tamamen arındıran ve temizleyen bu maskeyi mutlaka siz de denemelisiniz. Daha temiz ve bakımlı cilt için denemeye değer.