Şişmanlık Çocukların Sağlığını Tehdit Ediyor

Şişman bünye, her zaman sağlık için olumsuz bir bünyedir. Bu uğurda yapılması gerekenler nelerdir, atılması gereken adımlar nelerdir diye bir sürü soru var, bu soruların cevaplarını bilerek yola devam etmek, en akılcı davranış olacaktır. Spor yapmak, düzenli beslenmek, ilk akla gelen uygulamalar olmalıdır.

çocuklarda obezite
çocuklarda obezite

Düzenli ve Dengeli Besleyin Beslenin

Bir yerden sonra ipin ucu kaçabilir ve yemek yeme, biraz aşırıya gidebilir. Bu durumlarda özellikle çocuklar için obezite tehdidi baş gösterir. Aşırı yağlanma, nefes darlıklarına yol açabilir. Hareketsiz kalan bünyede, yorgunluk hemen kendisini gösterir. Sadece bunlarla da sınırlı değil, kolesterol ve şeker hastalıklarına giden yolda obeziteden geçiyor ne yazık ki.

dengeli beslenme
dengeli beslenme

Özellikle hızlı tüketim maddelerinin çokça tüketildiği günümüzde, çocuklarımızın yeme içme düzenlerine dikkat etmemiz gerekir. Onları kesinlikle kendi hallerine bırakmamalıyız. Bir yerden sonra kontrolümüzü üstlerinden çekersek, bu tür tehditlere davetiye çıkartmak zorunda kalırız. Bir düzen içinde yemek yeme alışkanlıklarını onlara kazandırmamız lazım. Bir istikrar çizgisi sağladığımız zaman, gerisi kendiliğinden gelecektir. Dikkatli olmak gerekir.