Sezonun Gözdesi Kürkler

Hayvan sevenler ve çevreciler gerçek kürk kullanımına şiddetle karşı çıkıyor ve hatta PETA gibi organizasyonlar dönem dönem dünyanın değişik yerlerinde bu alanda oldukça radikal kampanyalar yapabiliyor ama son yıllarda ciddi anlamda bir kürk modası almış başını gidiyor.

Bu tür tepkilerden korkan moda evlerinden, modacılarından bazıları da gerçek hayvan kürkü kullanmak yerine imitasyon olanları tercih ediyor ama nasıl olursa olsun bu sezon kürkler hemen her yerde ana malzeme ya da detay olarak karşımıza çıkıyor.

Özellikle kolları kürklü olan ceketler, kazaklar, bluzlar çok moda. Renk olarak bakıldığında da pembe ağırlıklı gibi görünse de diğer renklerde de kürk detaylar bulunabiliyor.

Üstelik sadece klasik giysiler de değil, spor giysilerde de çok moda olan bu malzemeyle yapılan giysiler bu kışa damga vuracak gibi.

Nasıl Kullanılır?

Elbette ki tahmin edileceği üzere kürk hacimli bir malzeme, o yüzden de aşırı kilolu olan kişilerin bu tarzdan yapılan giysileri giyerken son derece özenli olması gerekiyor. Keza kişiler çok zayıf bile üst kısımlarını kilolu göstereceği için alt kısımlarında dar olan etek veya pantolonları tercih etmesinde fayda var.

Kollarda kürk detayları olan ürünler kullanırken ise olabildiğine bol olmayan , kişinin hareket kabiliyetini etkilemeyecek olan tarzda olanlar tercih edilmeli ve son olarak tepeden tırnağa asla kürk giyilmemesi gerektiği unutulmamalı. Hem gözü yorar, hem de ortaya çok hoş olmayan bir görüntü çıkar.