Rustik Ev Dekorasyonu

Son yıllarda oldukça moda olan rustik ev dekorasyonu denince akla hemen doğallık, rahatlık ve sadelik gelmeli. Bu tarzın en öne çıkan özellikleri ise dekorasyonda kullanılan ağaç dalları, ahşap aksesuar ve mobilyalar, örgü halılar ve battaniyeler, etnik kumaşlar ve desenler, mumlar ve loş ışıkları, hasırlar ve sepetlerdir.

Rustik Masa
Rustik Masa

Rustik Ev Dekorasyon Yapmak İsteyenlere Öneriler

Rustik ev dekorasyonu yapmak isteyenler, öncelikle geçmişe ve doğallığa geri dönüş yapmalılar. Modern stilden uzak olan rustik tarzda dekorasyon stilini yakalamak için, evin modern görünümden sıyrılması gerekiyor.

Evinde şömine bulunanlar rustik dekorasyon konusunda bir adım öndeler. Çünkü bu tarzın sahip olduğu doğallığın en büyük temsilcisi loş ışıklar ve şömine.

Rustik Dekorasyon
Rustik Dekorasyon

Ahşap malzemeler, rustik dekorasyonun ruhunu yansıttığı için kişi, malzeme ve mobilya bulma konusunda hiç sıkıntı yaşamaz. Doğada bulunan ahşap parçalarla bile kendin yap projeleri yardımıyla, birçok obje ve eşya yapabilmek mümkün.

Özellikle geri dönüşüme önem verenlerin ve üretmeyi seven kişilerin çok ilgi gösterdiği bu dekorasyon tarzı, eve hem hoş ve sıcak bir hava verir hem de soğuk ve modern bir görünümün aksine, doğayla bir bütün şeklinde yaşamak isteyenler için ideal bir tarzdır.

Rustik Dekor
Rustik Dekor

Rustik tarzda en çok kullanılan renkler ise doğanın rengi olmalıdır. Bunlar da bej ve toprak tonları, ahşap rengi, yeşil, mavi ve pastel tonlardır. Ayrıca cam eşyalar, kürk ve metal eşyalar da bu tarzın vazgeçilmez parçalarıdır.