Pitti Uomo Fuarında 2015 Yaz Trendleri Sergilendi

İtalya’nın gerçekleştirdiği Pitti Uomo fuarı, moda dünyası için önemli bir organizasyon olmayı sürdürüyor. Her geçen yıl yeni ülkelerinde katılarak desteklediği fuara, 50 ülkeden fazla katılım oluyor. Üç gün süren organizasyon da bir çok ülkeden yüzlerce tasarımcı konuk oluyor.

Pitti Uomo Fuarında Yaz
Pitti Uomo Fuarında Yaz

Bu yılda 2015 yaz sezonu trendlerinin incelendiği ve özel tasarımların moda dünyasıyla buluştuğu defilelerin sergilendiği organizasyon, bir moda fuarı olarak başarısını bir kez daha kanıtlamış oldu.

Moda Fuarından Notlar

Ünlü markaların koleksiyonlarını tanıttığı fuara Türkiye’den 11 firma katıldı. Önümüzde ki sezona dair renk, model ve ayrıntıların mercek altına alındığı fuarda, renklerde ki çeşitlik ve tasarımlardaki yaratıcılık göz doldurdu. Her yıl düzenli olarak düzenlenen organizasyon, modanın gidişatına ve sezonun içinde bulundurduğu ayrıntılara özel bir itina ile yaklaşıyor.

Pitti Uomo Fuarında Yaz
Pitti Uomo Fuarında Yaz

2015 yaz sezonuna ait tasarımların sergilendiği, moda dünyasının yaz sezonuna bakışının belirlendiği fuar, 2015 sezonu yaz erkek ve kadın modasında son derece renkli bir yaza işaret etti.

Dünyadaki en büyük moda fuarı olarak anılan Pitti Uomo, İtalya’nın başkenti Floransa’da gerçekleştiriyor. Yılda iki kez gerçekleştirilerek modaya verilen değeri hatırlatan fuarın, dünya moda sektöründe özel bir saygınlığı ve önemi var.