Limon Maskesi İle Cilt Problemlerine Veda Edin

Birçok kişi cildine çok fazla önem verir. Hatta insanların günlük yaptığı rutin işlerden biri de cilt bakımıdır. Hormonlar ve bazı biyolojik faktörler sebebiyle birçok kişinin cilt özellikleri birbirinden farklıdır. Gerek hava şartları, gerek zararlı güneş ışınları, gerekse de yanlış tercih edilmiş olan kozmetik ürünler nedeni ile kişide bazı cilt problemleri oluşur.

cilt problemi
cilt problemi

Bazı insanların cildi sürekli yağlanırken, bazılarında ise çok fazla sivilce, siyah nokta ve akne oluşumu görülür. Eğer sizde cildinize dair bir takım problemler yaşayıp, bundan son derece rahatsız oluyorsanız, evde kolaylıkla hazırlanabilen limon maskesini deneyebilirsiniz.

limon maskesi
limon maskesi

Limon Maskesi Nasıl Hazırlanır?

2 tatlı kaşığı olacak şekilde taze limon sıkıp, bir kâseye dökün. Üzerine 3-4 damla losyon nemlendirici ilave ederek karıştırın. Daha sonra yüzünüze uygulayın 5 dakika bekletip, ılık su ile durulayın. Kâğıt havlu ile kurulayarak ne kadar yumuşak bir cilde sahip olduğunuzu fark edin. Cilt problemlerinizden kurtulmak istiyorsanız, 2 haftada düzenli olarak limon maskesi yaparak, kusursuz ve duru bir cilde kavuşabilirsiniz.

limon kürü
limon kürü