Modada Yıllardır Yapılan Hatalar

Moda deyince aklımıza gelen giyim konusu oluyor. Bu çok büyük bir sektör. Ünlü modacılar neredeyse küçük bir imparatorluk kurmuş gibiler.

moda hataları
moda hataları

Gerçi her şeyin bir modası oluyor ama giyim sektörünün uzmanları daha bir revaçta. İşte modaya yön veren bu kişilerin hepsinin ortak olduğu bazı fikirler var. Diyorlar ki “Kadınlar giyinirken yıllardır aynı hataları yapıp duruyorlar.” Sonra da bu hataların ne olduğunu açıklıyorlar.

Modada Değişmeyen Hatalar

İlk maddede yaşa uygun giyinmemek konusu yer alıyor. Kadınlar kendilerini ya daha genç gösterecek şekilde giyiniyor ya da ağırbaşlı görünmek uğruna olduklarından daha yaşlı gösterecek kıyafetleri seçiyorlar. Yaşa uygun giyim onlar için birinci kriter. Sonrasında kadınların giyim tarzlarını karıştırdıkları söyleniyor. Örneğin klasik bir giyimin üzerine modern tasarımlı aksesuarların takıldığını düşünüyorlar.

kombin hataları
kombin hataları

Ya da özgür bir havası olan kıyafetlerin altına klasik, ince topuklu ayakkabıların giyildiğine dikkat çekiyorlar. Yapılan en büyük hatalardan biri de küçük beden giyinmek. Biçimsiz, dar görünüşlü kıyafetler böylece ortaya çıkıyor. Modacılar aynı zamanda kalın bacaklı kadınların tayt giymemesini de özellikle vurguluyor. Yapılan hatalardan bir başkası illa ten rengi çorap giymekte ısrar etmek. Ve son olarak kıyafette birden çok odak noktasının olmasını modacılar bir hata olarak kabul ediyor. Yani kocaman bir kemerin kocaman küpelerle beraber kullanılmasını uygun bulmuyorlar. Tek kıyafet-tek ayrıntı modacılar için geçerli olan bir kural.