Lazerli Varis Ameliyatı ve İyileşme Süreci

Deri altında olan toplardamarlar zamanla genişler ve varise neden olur. Kıvrımlı ya da örümcek ağı görüntüsü ilk dönemlerde kendini belli eder. Gece kaşınma, karıncalanma ve ağrılarla kendini gösterir. Lazerli varis ameliyatı ile varisin kötü görünümü yok edilir. Belirtiler başladığı an gitmeniz büyük fayda sağlar.

varis
varis

Varis Kimlerde Görülür?

Hareketsiz kalan kişilerde sıklıkla görülür. Hamile bayanlarda da belirli dönemlerde varis oluşumuna rastlanır. Varisli olan bölge ultrasonik doppler uygulamasıyla değerlendirilir. Bacaklarında varis olan kişilerin damar kısımlarına iç taraftan lazer ışığı uygulanır. Lazer sonrası ise elastik bantlarla tedavi olan kısım kapanır.

varis nedir
varis nedir

1 saat süren işlem ardından hastaya belirli dönem giymesi için varis çorabı önerilir. Sosyal ve iş hayatına kısa sürede lazer sonrası dönülür. Lazer uygulaması klasik ameliyatlardan daha kolay olduğu için hastalar hemen ayağa kalkar. İz ya da kesik izi de görülmez. Hastanede yatma süresine ise gerek kalmaz.Lazer ameliyatı kısa sürede uygulandığı için klasik ameliyata göre daha çok tercih edilir.