Daha İri Gözler ile Daha Etkileyici Bakışlar

Bir çok kadın ve erkek bilir ki, yüzün en dikkat çekici yeri gözlerdir. Bir insanla diyalog haline girmeden dahi gözler ile temasa geçilir ve gözlerin ifadesi ile enerji alışverişi meydana gelir. İlk intiba bir çok insan için önemlidir. Bazıları için gözlere bakmadan konuşmak saygısızlık ifadesi olduğundan, gözler hep ön plandadır.

Çarpıcı Bakışlar

Peki çarpıcı bakışlara, etkileyici gözlere nasıl sahip olunur? İnsanlar doğuştan sahip oldukları özellikler ile zaten ilgi çekicidir. Fakat bazı insanlar için bu özellikleri ufak oyunlar ile daha idealı hale getirmek önemli olur. İnsanların çoğu iri gözler, dikkat çekici kirpikler ve bunları daha belirgin hale getiren kaşlara sahip olunduğunda daha güzelolunacağını bilir.

makyaj
makyaj

Doğru Makyaj Hileleri

Kadınlar, küçük gözlere sahip ise bunu nasıl daha iri ve çekici hale getireceğini merak eder. Birkaç makyaj hilesi ile etkileyici gözlere sahip olmak mümkün. İlk ve en önemli şeylerden biri, doğru ve yüze uygun alınmış kavisli kaşlar elde etmek.

makyaj hilesi
makyaj hilesi

Bakımlı ve doğal durmaları şart. İkinci adım eyeliner hilesi,  gözün şekline uygun olarak çekilecek ve daha hacimli görünüm elde edilecek. Üçüncü adım ise uzun kirpikler, doğal boyu kısa ise takma kirpiklerden yararlanılabilir.