Küçük Alanlar ve Dekorasyon

Günümüzde yaşam ve çalışma alanları herkes için büyük bir öneme sahip. Ev, iş yerleri ve ofisler için eşyaların sıkış tepiş olmayacağı, rahat hareket imkanı sağlayacak geniş alanlar her zaman öncelikli tercih oldu. Bugün de insanlar rahatıktan ödün vermek istemiyor ancak büyük, geniş alana sahip mekanlar ciddi anlamda yüksek fiyattan satışa ve kiraya sunulurken uygun fiyatlı olan mekanlar da kullanım alanı sağlamadığı için tercihlerden uzak durumda. Bugünün sağladığı teknoloiji ve estetik, insanlara az alandan çok fayda sağlama anlayışı ile bir çok dekorasyon önerisi sunuyor.

dekorasyon
dekorasyon

Mobilya ve Renk Seçimi

Küçük ve dar alanlarda koyu renkler asla tercih edilmemelidir. Duvarları kahverengiye boyanmış bir oda nasıl dekore edilirse edilsin kullanıma açık değilmiş gibi görünmekten kurtulamaz. Dolayısıyla öncelikle işe açık renk tonlarıyla başlanmalı.

dekorasyon
dekorasyon

Küçük bir alanda eğer imkan varsa bir duvarın boydan boya ayna ile kaplanması rahat bir ortam sağlar. Ancak görünümüne aldanılarak seçilen heybetli ve şaşalı mobilyalar eğer büyük bir alana sahip değilseniz işinize yaramayacak, hayatınızı zorlaştıracaktır. Son zamanlarda bu konu üzerine yapılan çalışmalar sonucu az kullanım alanından çok fayda sağlamak için katlabilir, saklanabilir, küçültülebilir ve çok fonksiyonlu mobilya tasarımları yapıldı ve büyük yarar sağladığı kanıtlandı. “akıllı mobilya” adı verilen bu mobilyalar hayatınızı büyük oranda kolaylaştırabilir.

dekorasyon
dekorasyon

Mesela duvar içine saklanabilir yatak ve gardıroplar, kapı görevinde kullanılan kitaplıklar, saklanabilen ya da tabure veya raf olarak kullanılabilen çok fonksiyonlu sehpalar ve bunlara benzer ürünler, geniş yaşam ve çalışma alanı yaratmak için klasik mobilyaların yerine tercih edilebilir.