Hızlı Saç Uzatma Yöntemleri

Kadınlar için saç denildiğinde akan sular durur. Saç kadını ayakta tutan, kadına güzellik katan ve belki de kadını kadın yapan en önemli bir kavramdır. Bu nedenle kadınlar, saçlarına ve saçlarının uzunluklarına çok büyük önem verirler. Kısa saçtan hoşlanan kadınlar olsa da uzun saç daha fazla tercih edilir. Saçlarını kestirenler bir an önce uzasın isterler. Tabii bu hemen olmuyor ama yöntemleri de yok değil.

saç uzatma
saç uzatma

Saçlara Özel İlgi

Saçların dökülmemesi ve çabuk uzaması,  bakımdan geçer. Her bakım dendiğinde akla kozmetik gelmemeli, sonuçta kozmetiğin her zaman yararı olmayabilir. Bundan dolayı daha doğal ve etkili yöntemler uygulanmalı. Saç bakımıyla oluşacak güzellik öncelikle yıkama verimliliğiyle başlar. Kadınlar saçlarını yıkarken su sıcaklığını iyi ayarlamalıdır.

saç uzatma
saç uzatma

Bu sıcaklığın sürekli değişmesi gerekmektedir. Çünkü saçlar bu sıcaklık değişimleriyle yenilenerek ölü hücreleri de yok eder. Aynı zamanda saç derisini yormadan hafif dokunuşlarla yıkanmalıdır. Saç derisini kurutmamak maksadıyla da aşırı sıcak ortamlardan uzak durulmalıdır. Uzmanlara göre hızlı saç uzatma, doğru saç yıkamaktan ve saça faydalı gelecek bakım kremlerini kullanmaktan geçiyor.